Ze względu na nie wystarczającą ilość zainteresowanych działkowców nie jesteśmy w stanie skożystać z oferty Orange. Nadal aktualna jest oferta firmy Lexell, w tym przypadku czekamy na rozpoczecie prac instalacyjnych.

Operator Lexell chce zakończyć prace na terenie całego ogrodu do końca sierpnia 2023r

Michał Mager

------------------------------------------------------------------

Otrzymaliśmy ofertę od operatora Orange na podłączenie światłowodu do działek zainteresowanych osób.

Warunkiem przyłączenia jest zebranie odpowiedniej liczmy zainteresownaych osób.

W przypadku operatora Orange do wyboru będzie dowolny pakiet dostępu do Internetu przez świadłowód z oferty na stronie operatora orange.pl

Opłata za wykonanie przyłącza nie będzie wymagana.

Osoby zainteresowane podłączeniem proszę o zgłaszanie się na adres e-mail informatyk@rodsieroslaw4.pl lub telefonicznie 663 946 607

Michał Mager

------------------------------------------------------------------

Na przełomie lutego i marca 2023r. planujemy rozpoczęcie pierwszego etapu budowy przyłączy do Internetu na terenie ROD Sierosław IV.
Przyłącza będą wykonane w technologi światłowodowej do budynków osób zainteresowanych.
Kabel będzie poprowadzony w ziemi, na etapie planowania zrezygnowaliśmy z kabli podwieszanych do istniejących słupów przy alejkach.
Po ułożeniu kabla wykop zostanie zasypany i ubity.

W pierwszej kolejności kabel zostanie ułożony od skrzyżowania ulic przy sklepie do bramy nr 3 następnie alejką Maciejkową do alejki Sasankowej aż do biura ROD.
W pierwszym etapie zostaną wykonane odnogi alejkami Macierzankową do alei Róż i do bramy nr 2,
ponadto powstaną odnogi alejkami Krokusową, Żonkilową, Niezapominajkową, Nasturcjową.

Ze względu na znaczący wzrost kosztów robocizny i materiałów zostały ustalone poniższe opłaty.

Minimalny abonament będzie wynosił 69 zł w cenie którego będzie dostęp do Internetu z prędkością do 700Mb/s pobierania i 200Mb/s wysyłania danych.
Łącze do Internetu nie ma limitu transferu danych tak jak to jest w przypadku operatorów komórkowych w technologi radiowej LTE.

Koszt budowy przyłącza / aktywacji wyniesie 800 zł dla działkowców którzy zdecydują się na podłączenie w trakcie prowadzenia prac ziemnych.
Opłatę aktywacyjną można podzielić na dwie części 400 zł przy podpisaniu umowy i pozostałe 400 zł rozłożone do abonamentu.

Po zakończeniu prac budowy kabla przez operatora koszt aktywacji dla działkowców którzy zgłoszą się później będzie wynosił 1000 zł, jest to spowodowane koniecznością rozkopania alejki w najbliższym możliwym miejscu przyłączenia i nabudowania mufy od której zostanie poprowadzony nowy kabel w wykopie do budynku zainteresowanej osoby.

Operatorem i wykonawcą przyłączy będzie firma Lexell, adres strony www operatora http://telecom.lexell.pl

Jeżeli będzie zbyt mało osób zdecydowanych na podłączenie prace będą przesunięte na późniejszy termin.

Koordynowanie prac na terenie ROD będę nadzorował osobiście.

Osoby które już zadeklarowały chęć podłączenia proszę o potwierdzenie że nadal są zainteresowane usługą dostępu do Internetu.

Michał Mager
tel 663946607
e-mail informatyk@rodsieroslaw4.pl